Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.*
W tym roku, z okazji Święta Języków Obcych, uczniowie Szkoły Podstawowej w Wodyniach wzięli udział w licznych działaniach, grach i zabawach, których celem było poszerzanie wiedzy o innych krajach i tym samym promowanie nauki obcych języków.
Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych dzieci z klas I - III oglądłay prezentację, rozwiązywały quizy, poznały, jak przywitać się w różnych językach oraz nauczyły się śpiewać " Panie Janie" w języku angielskim.
Uczniowie klasy V zmierzyli się w klasowej dyskusji, przedstawiając korzyści, które niesie ze sobą znajomość innych języków, np. języka angielskiego. Następnie każdy z nich, w sposób graficzny, zaprezentował swoje ulubione słowo obcojęzyczne. Ciekawe pomysły uczniów zwieńczyły gazetkę z okazji EDJO na szkolnym korytarzu.
Uczniowie klas VIIa VIIb i VIII bawili się w klasyczne niemieckie gry plenerowe, ale również mogli przekonać się w co grają ich rówieśnicy np we Francji. Szczególnie przypadła im do gustu gra Bule. Niezastapione okazały sią również zajęcia z chustą animacyjną Klanza, ale najważniejsze że było wesoło!
Mamy nadzieję, że udało nam się udowodnić, że warto jest w dzisiejszych czasach władać językami obcymi i zachęcić naszych uczniów do nauki tych języków.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w naszą akcję!
Do zobaczenia za rok!
*Informacje zaczerpnięte z oficjalnej strony EDJO, zachęcamy do odwiedzenia jej w wolnej chwili J (https://edl.ecml.at/Home/Whatisit/tabid/1760/language/pl-PL/Default.aspx)
Opracowanie: p. Magdalena Pietrasik, p. Edyta Dębowska, p. Emilia Alaba